Albüm Paketlerim

Doğum Fotoğrafçılığının olmazsa olmazları albümlerdir.

Ömür boyu saklayacağınız, sayfalarında binbir anıyı barındıran albümlerin özenle hazırlanması gerektiğine inanıyorum. Albümlerde  dikkat ettiğimiz ilk konu uzun yıllar geçse de dayanıklı olmasıdır. Bebek albümleri hazırladığımız için göze hitap etmesi de en önemli detaydır. Elimize albümü aldığımız zaman bizim yüzümü güldürmelidir.

Albüm konusu doğum fotoğrafçıları için zor bir süreçtir. Hangi albüm firmasının size hitap ettiğini bulabilmek için öncelikle deneme yanılma yoluna gidilmesi gerekir. Doğum fotoğrafçılığına başladığımdan beri bir çok firmayı bizzat yerinde ziyaret ettim. Kalitesine, uzun süre dayanıklı olup olmayacağına, renklerine kadar herşeyi inceledim. Halen de incelemeye ve yerinde görmeye devam ediyorum. Evimde farklı firmalardan yaptırılmış bir sürü albüm örnekleri oluştu.

Albümlerim iki tiptir. Birincisi fotoğrafların baskısını alıp yapıştırabildiğimiz albümler, ikincisi panoramik albümlerdir.

En çok zorlandığım, birincisi olan fotoğrafları yapıştırdığımız el yapımı albümlerim oldu. Bronz paketi tercih eden ailelerin albümüne tasarım bebek albümü adını verdim. Her yerde bana hitap eden el yapımı albümleri bulamadığım için  tasarlamaya ve süslemesini kendim yapmaya karar verdim. Üzerinde bebeğin resminin de yer alacağı bir albümü matbaaaya yaptırıyorum.

Önceleri sadece iki rengi bulunan albümlerimde şu anda sarı, turuncu gibi renkleri de ekledim.

Bronz Paket adını verdiğim albümlerimde tasarım bebek albümü yer alıyor. Albüm yaptırırken dikkat ettiğim bir diğer önemli konu da albümü elime aldığım zaman kendim nasıl bir albüm olmasını istiyorsam aynısını ailelerime sunmaktı. Bronz paket içerisinde tasarım bebek albümün yanında anneanne ve babaanneleri de unutmadım. Eminim torunlarına ait fotoğrafların kendilerinde olmalarını isteyeceğini düşünerek 2 adet cep albümünü tasarım bebek albümün yanında hediye veriyorum.

Gümüş ve Altın Pakette panoramik albümlerim bulunuyor. Panoramik albüm için de çok fazla albüm firması gezdim. En sonunda bir firmaya karar verdim. Uzun bir süredir de aynı firmayla çalışıyorum. Gümüş ve Altın Paketi ayıran özellikler; albüm ve posterlerin ebatları, içeriğinde ki fotoğraf baskı sayısı ve cep albümün Altın Pakette üç adet olmasıdır.

Untitled-2

Aileye albüm teslim ederken olmazsa olmazlarım vardır. Ailede büyük boy albüm, yanında iki adet cep albüm, ve müzikli slayt show gösterisi mutlaka olmalıdır. Her paket içerisinde bulunan 150-200 adet fotoğrafı photoshop’lu teslim ediyorum. Photoshop’suz teslim ettiğim zaman içime sinmeyeceğini düşünüyorum ve her seferinde teslim ettiğim fotoğraflara mutlaka photoshop az da olsa uyguluyorum. Ömür boyu mutlulukla izleyeceği fotoğrafların özenli olması gerektiğini düşünüyorum.

Ailelere fotoğrafların çözünürlüklerini yüksek veriyorum. Daha sonra fotoğrafları bastırmak istedikleri zaman sorun yaşamalarını istemiyorum. Photoshop’lu ve çözünürlüğü yüksek verdiğim için gönül rahatlığıyla ileri ki zamanlarda istedikleri kadar bastırabiliyorlar.

Albümleri tasarlarken öncelikle ailelere kaç çeşit albüm sunacağımı belirledim. Kendime göre de albümleri mi isimlendirdim.

Birinci albümüme Bronz Paket ismini verdim. Ardından Gümüş ve Altın Paket ortaya çıktı. Karışılıklığa sebebiyet vermemesi için üç tip albüm olarak sınırladım.

Bronz Paket içeirisinde  150-200 kare photoshop’lu yüksek çözünürlüklü fotoğraf, tasarım bebek albümü, 2 adet cep albüm, müzikli slayt show gösterisi bulunuyor.

Gümüş Paket içerisinde 150-200 kare photoshop’lu yüksek çözünürlüklü fotoğraf, 30×51 ebatlarında panoramik albüm, 2 adet cep albüm, müzikli slayt show gösterisi, 50×60 cm fotoğraf kağıdına baskılı poster, kapı posteri, 10 adet fotoğraf baskısı bulunuyor.

Altın Paket içerisinde 150-200 kare photoshop’lu yüksek çözünürlüklü fotoğraf, 35×65 ebatlarında panoramik albüm, 3 adet cep albüm, müzikli slayt show gösterisi, 50×75 cm fotoğraf kağıdına baskılı poster, kapı posteri, 40 adet fotoğraf baskısı bulunuyor.

Albüm hazırlamak işin en zevkli tarafıdır. Ömür boyu anı olarak saklanacak albümlerimi hazırlamayı ve aileleri mutlu etmeyi seviyorum..
Untitled-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.