Türkiye’de ilk kez Yenidoğan Fotoğrafçığılında Teorik ve Pratik Eğitim

Türkiye’de yenidoğan fotoğrafçılığında bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yenidoğan fotoğraflarını çekmeye başladığımda teorik eğitimin yanında pratik eğitim alabileceğim, yerinde öğrenme fırsatı bulabileceğim yer bulamadım. Çünkü Türkiye’de bu konu ile ilgili ne teorik ne de pratik eğitim veren bir yer yoktu. Araştırdığım eğitimlerin çoğu yurtdışındaydı. Başvurduğum eğitimler de teorik eğitim veriyordu. Benim ihtiyacım olan teorik eğitimin yanında gözlemleme yapacağım, bebeğin tutuş şekilleri, ev ortamında ışığın kullanımı, kullanılan aksesuarlar ve konseptlerin belirlenmesine kadar bütün süreçleri yerinde öğrenebilmekti.

Yeni başlayanlar için  yerinde görmeden yenidoğan fotoğraflarının çekilmesinin ne kadar zor olduğunu kendim de çok iyi bildiğim için uzun bir süredir fotoğraflarını çektiğim bebeklerim için eğitim vermek istedim.

Yenidoğan Fotoğrafçılığını yapmak isteyen arkadaşlardan gelen talepler doğrultusunda ve paylaşımda bulunmak için eğitim vermeye karar verdim.

Geriye dönüp baktığımda ne kadar doğru birşey yaptığımı görebiliyorum. Bu işe gönül veren arkadaşlarıma bu işin inceliklerini aktarmak, birlikte güzel işlere imza atmak ve güzel işlere atılmasına katkıda bulunmak gerçekten mutluluk verici.

Hayat paylaşmaktan ibaret olduğu sürece mutlu olabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.