Yenidoğan Fotoğrafçılığına gönül vermek

Yenidoğan Fotoğrafçılığı eğitimi vermeye başladığımdan beri bu işi yapmak isteyen arkadaşlarımızdan çok fazla mail ve telefon aldım. Kadınlarımızın bu işi yapmak istemeleri ve öğrenmek için her türlü özveriye sahip olmaları ne kadar doğru bir karar verdiğimi gözler önüne seriyor.

Verdiğim eğitimlerde beni en çok etkileyen bir arkadaşımızın kilometrelerce öteden Bayburt’tan otobüsle 18 saat süren bir yolculuğun ardından İstanbul’a gelip yenidoğan fotoğrafçılığı eğitimi almak istemesiydi.

Kendisiyle bir süredir eğitim ile ilgili telefonda görüşmüştük. Ses tonundan ne kadar istekli ve azimli olduğunu görebiliyordum.

Nihayet o gün gelip çatmıştı. Hayatında ilk kez İstanbul’a gelmişti.Belirlediğimiz yerde kendisiyle buluşup evde yeni doğan çekimi için bebeğimizin yanında yerimizi almıştık. O kadar heyecanlı ve istekliydi kendisinin heyecanına ortak olmaktan büyük keyif aldım.

Bebeğin yenidoğan fotoğraflarını çekerken kendimde de farkettiğim çok fazla konsantre oluyorum. O an sanki başka bir boyuta geçiyorum. Bebekle aramda ayrı bir diyalog kurduğumu düşünüyorum. Daha önce de tasarlamadığım ve anla gelişen farklı konseptleri yaratabiliyorum. Eğitime katılan Fatma Akyüz’ün çekim yaparken beni dikkatle izlemesi ve olayın birebir içinde olmasından kendisinde de aynı duyguları hissettim. Bebeğin fotoğraflarını çekerken ki mimikleri, bebeğe konsantre olması yenidoğan fotoğrafçılığında başarılı olacağı hissini verdi.

Yaklaşık 4 saat süren yenidoğan fotoğraf çekiminde ailenin de bize sıcak yaklaşımı sayesinde çok keyifli ve güzel kareler ile ailenin yanından ayrıldık.

Yenidoğan fotoğrafçılığını pratik eğitimin yanında evde fotoğrafladıktan sonra 2 saat süren teorik eğitim ile pekiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Evde ışığı nasıl kullandık, nelere dikkat ettik, aile ile iletişimimiz vs. gibi bir çok konuların üzerinden gidiyoruz. Aynı zamanda albüm çeşitleri, photoshop kullanımında bebekte hangi programlar kullanılmalı, objektifler vs. gibi tüm konulara açıklık getiriyorum.

Bir gün dolu dolu geçen bir eğitim gerçekleştiriyoruz.

Kilometrelerce uzaktan gelen Fatma Akyüz inanıyorum ki Bayburt’ta çok iyi bir yeni doğan fotoğrafçısı olacaksın. Ailelerin en mutlu anlarını fotoğraflayıp mutluluklarına mutluluk katacaksın.

İyi ki seninle tanışmışım Fatma Akyüz.

Yolun açık olsun,,

207756_321326614635040_440513497_n 483985_321329114634790_584019550_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.