Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi

Bir sene önce yolum Muammer Yanmaz’ın önderliğinde kurulan 40 Haramiler’in Mağarasında kesişti. İyi ki de kesişmiş ve iyi ki bu gruba dahilim. Bir sene öncesine baktığım zaman güzel işlere imza attım ve gelişimim günden güne arttı. Mağara’da verilen eğitimler, söyleşiler ve atölyeler ile günden güne daha verimli olmaya devam ediyor.

Mağara’da eğitimlerin yanında kişisel gelişimlerimiz için ayrıca güzel projelere de imza atılıyor. Bir sene önce katıldığım bu grubun yürüttüğü bir proje vardı. Adı ”Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi”. Portre çekmeyi sevdiğim için her zaman içinde olmayı istediğim bir projeydi. Muammer Yanmaz sesime kulak vermiş olmalı ki bir gün beni arayarak bu projeye beni dahil etmek istediğini söyledi. Tabi ki hiç düşünmeden evet dedim. Projeye sonradan dahil oldum ancak kısa zamanda arada ki farkı kapatacağıma inanıyorum. Projenin güzel bir tarafı daha var. Yüz Kumbarası Projesi’nin tüm geliri, kendini down sendromlu çocuklarımızın eğitimine, hayata daha sıkı sarılmalarına, ümitlerini kaybetmemelerine adayan Dost Yaşam Vakfı’na aktarılacak.

Biraz bu projeden bahsetmek istiyorum.

Çoğu birbirini tanımayan 40 farklı hayat, 40 Haramilerin Ali Baba’sı Muammer Yanmaz önderliğinde bir araya geldi. Farklı görüşlerden, farklı bakışlardan, farklı yaşam tarzlarından 40 kişi… Ortak noktaları ise fotoğraf tutkusu. Türkiye’nin en büyük görsel belleğini oluşturmak.Yazarlar, oyuncular, müzisyenler, iş adamları, tiyatrocular, gazeteciler, bilim adamları, profesörler, yönetmenler, sporcular, şairler, ressamlar, karikatüristler ve daha niceleri. Her gün dinledikleriniz, seyrettikleriniz, yazılarını okuduklarınız… Bazen eserlerini tanıyıp, bilip kendilerini hiç görmedikleriniz…  Bazen sizi güldürenler, bazen ağlatanlar, heyecanlandıranlar…Yeni tanışıp hayran olduklarınız, eskilerden beri aşık olduklarınız… Perde arkasındakiler, her daim hayatınızın içindekiler… 40 farklı gözün objektifinden 40’ar farklı isim. 1600 kişilik dev bir kumbara.

Dost Yaşam Vakfı’yla işbirliği içinde, Muammer Yanmaz koordinatörlüğünde bir araya gelen 40 kişinin tutkuyla yürüttüğü bir proje Yüz Kumbarası.

Hedef Türkiye’nin en büyük fotoğraf sergisi. Amaç mutluluk.

www.yuzkumbarasi.com

http://www.yuzkumbarasi.com/aysegulcetinel

www.dostyasam.com

http://www.facebook.com/yuzkumbarasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.